Що Ви маєте знати про допомогу рослинам у травні?


Специфічні умови цьогорічної весни мають негативний вплив на ріст і розвиток сільськогосподарських культур. Прохолодні температури повітря і ґрунту гальмують проростання насіння та появу сходів. Ті рослини, які знаходяться у фазі появи сходів, зупинились у рості, а це може стати причиною втрати частини врожаю.


Ось, як виглядають уражені сходи кукурудзи – Рис.1


Посів середньостиглого гібриду кукурудзи відбувся 15 квітня. 

Основні ознаки: середньопізній гібрид з високою стійкістю до летючої та пухирчастої сажки.


Травневі опади та коливання добових температур стають причиною промивання ґрунтових гербіцидів та легкодоступних форм поживних речовин. Оскільки, коренева система рослин у цей період ще недостатньо розвинута, це може призвести до тимчасової затримки росту та розвитку рослини. На окремих полях можливі прояви візуальних ознак дефіциту елементів мінерального живлення, зокрема азоту, калію, цинку і фосфору. Більш детально цю тему ми розглядали у статті про підживлення культур
Для виведення рослин зі стану стресу та забезпечення активізації росту пропонуємо працювати антистресантами та мікродобривами.


Антистресанти завдяки дії гумінових та фульвових кислот (Гуміфілд в.г., Фульвітал Плюс в.с.) не тільки зменшують вплив, а й підвищують стійкість рослин до температурних стресів. Також вони стимулюють відновлення вегетативної  маси та ріст кореневої системи культури. А щоб бути 100%-ово впевненим у тому, що рослина не знаходиться у пригніченому стані, а продовжує свій розвиток, необхідно провести аналіз – листову діагностику рослини.


Важливо не тільки «вивести рослину зі стресу», а й допомогти її розвитку шляхом позакореневого підживлення (Рис.2).Для того, аби знати конкретну потребу рослин у мікро- та макроелементах, рекомендуємо проводити тканинну діагностику рослин.


Особливо «корисними» у цей період для рослин стануть мікродобрива з властивостями антистресантів.  Амінокислоти, які входять до складу цих препаратів, беруть участь в обмінних процесах та посилюють стійкість рослин до можливих «стресових» умов. Рекомендуємо працювати препаратом Ярило Активний Старт 


Мікродобрива з вмістом цинку беруть безпосередню участь. Нестача цього елемента призводить до зниження накопичення цукрів та гальмування засвоєння азоту з грунту. Також цей елемент має вплив на формування елементів продуктивності кукурудзи. Рекомендуємо використовувати: Ярило Цинк, Еколайн Цинк.


Для посилення росту кореневої системи та підвищення природного імунітету рослини, рекомендуємо використовувати Еколайн Фосфітний К Аміно.


Бережіть рослини та моніторте стан посівів! 

Ссылка на публикацию: