РОСЛИННИЙ СТРЕС! Як боротися?


Не дивлячись на те, що у календарі – кінець квітня, за вікном лютує справжня зима. По всій Україні спостерігаються опади у вигляді мокрого снігу, рясних злив тощо.


Температура повітря вночі опускається до -5°С, вдень підіймається до +2…+9°С , а на поверхні ґрунту коливається у межах: +3…+8°С.
Арктична маса, яка і стала причиною холоду, вкрила собою всю Україну. Найбільше страждає  Дніпровська область, але не менше погода лютує у Кіровоградській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській області.  


Як повідомляє Укргідрометцентр, такі умови будуть продовжуватися ще цілий тиждень! А отже, треба знати, як допомогти рослинам подолати цей стрес. 
Як похолодання впливає на рослини?
Під загрозою опинилися:

  • озимі зернові культури (фаза кущіння),
  • ярі культури: соняшник, кукурудза (фаза сходів),
  • плодові культури (фаза цвітіння).


Наслідки для рослини:

1)   порушення обміну речовин, як наслідок – затримка розвитку;

2)   порушення процесу фотосинтезу, як наслідок – ослаблений імунітет, нездатність засвоїти мікро- та макроелементи та ураження патогенамиЯк допомогти рослинам у цій ситуації?Можна обробити уражені рослини комплексними антистресантами.*
Необхідно зачекати, поки температура повітря підніметься до +10°С. Це необхідно для того, щоб рослина продовжила процес вегетації. 


Далі необхідно дослідити наслідки негативного фактору: резерв поживних елементів у рослині та наявність патогенів грибкових хвороб. Це можна зробити в агролабораторних умовах, після проведення таких аналізів: тканинна, або листова діагностика рослин та фітопатологічний аналіз.

Такий комплексний підхід допоможе саме «вилікувати» рослину , а не просто «зняти симптоми», які турбують.

 

Ссылка на публикацию: