Зупинка росту рослини. Причини, діагностика, допомога!

                 Мінливі умови навколишнього середовища, які трапляються навесні (середньодобова температура ≈10ºС та відносна вологість повітря 80-100%), призводять до слабкості рослин.


До таких умов можна віднести:

  • опади (дощі, рясні зливи, градобій)
  • зміна погодних умов (різке похолодання, тривала засуха)
  • пестицидне навантаження (результат надлишкового внесення)




Під впливом цих факторів коренева система рослин послаблюється: вона не здатна ввібрати з ґрунту усі доступні поживні елементи. Спостерігаються наступні зміни рослин:  

  • уповільнюється ріст та розвиток,
  • знижуються показники схожості,
  • листки скручуються, знебарвлюються та засихають,
  • підвищується схильність до зараження хворобами.


Наслідки стресу можуть спричинити втрати врожаю від 5 до 20%

(Згідно з даними моніторингу державних інспекцій захисту рослин)






З метою зменшення негативного впливу стресових факторів, можливим та бажаним є застосування мікроелементів, гуматів та стимуляторів росту. Ці препарати завдяки системній дії допомагають рослині залишатися «сильною» та «витривалою» за НЕсприятливих кліматичних умов.




І метод

                Одним з методів визначення стресового стану рослини – є візуальний метод обстеження посівів. Він є найлегшим та доступний кожному агроному.

Єдиним недоліком цього методу є те, що візуально дуже легко сплутати:

  • прояви захворювань: наприклад, симптоми септоріозу (Мал.1),
  • нестачі мікроелементів: наприклад, дефіцит азоту (Мал.2)
  • стресу: наприклад, після надлишкового внесення гербіцидів. (Мал.3).



 

ІІ метод

Листова діагностика рослини

                Для раціонального внесення мікродобрив, гуматів та стимуляторів росту, які необхідні рослині саме тоді, коли вона «зіткнулася» з несприятливим фактором, необхідно зробити листову діагностику рослини, яка ґрунтується на визначенні активності хлоропластів.

                Цей метод діагностики рослини допомагає оцінити потребу рослини в тому чи іншому мікроелементі якраз після дії негативного фактору.

                Аналіз проводиться протягом 5 робочих днів. Після того, як в агролабораторії було визначено потребу рослини у певну фазу розвитку, агрономи-консультанти складають рекомендації, у якій точно підбирають необхідні мікродобрива. 




                У результаті, рослини отримують той мікроелемент, якого найбільше не вистачало для подолання стресу та нормального перебігу росту та розвитку.



Тканинна діагностика рослини

                Для досягнення підвищенного врожаю, рекомендуємо розраховувати норми внесення мікродобрив більш ретельно відповідно до критичних фаз розвитку культури.

Аналіз допоможе фермеру знайти відповідь на запитання: «Чому я не бачу результату від мінеральних добрив, адже вносив необхідну кількість? Невже вони не працюють?»

                Після внесення мінеральних добрив, поживні елементи можуть бути наявними, але не доступними рослині. На це впливають агрохімічні властивості ґрунту: наприклад, підвищений рівень рН. 

                Розраховувати норми – це вірне рішення. Додатково необхідно ще й розуміти потребу рослини, чого їй не вистачає, яку проблему вона намагається «донести» візуальними симптомами?




Рекомендуємо проводити аналіз перед позакореневим підживленням, щоб з’ясувати наявність та потребу рослини в мікроелементах та підібрати відповідне добриво.


Бажаємо Вам високих урожаїв.

 З повагою, агролабораторія «Ірлен»


URL: https://www.irlen.com.ua/ostanovka-rosta-rasteniya-prichini-diagnostika-pomosch-agrolaboratoriya-irlen