Зона ризикованого землеробства. Соняшник. Сорго.

Зона ризикованого землеробства. Соняшник. Сорго.

прочтений: 845


17 серпня 2016 року компанія «Ірлен» у Новоодеському районі Миколаївської області провела Демо поле «Соняшник. Зона ризикованого землеробства».


                   


У заході взяли участь більше 100 теоретиків та практиків аграрного виробництва із Південних та Центральних регіонів України. Також на захід були запрошені почесні гості.            

Тетяна Налівко – завідувач сектору сільськогосподарського виробництва управління агропромислового розвитку Новоодеської РДА

«Даний досвід, який передадуть сьогоднішні представники буде дуже корисний для наших сільгосптоваровиробників, тому що соняшник займає майже 30% посівних площ району, які з кожним роком зростають.

Ми пам’ятаємо, що важливо дотримуватися сівозміни, але Нова Одеса знаходиться в зоні ризикованого землеробства. Кукурудзи, наприклад, у цьому році майже немає – вона вся пішла на зелений корм.  Як бачимо, соняшник – це рентабельна культура, і є сенс її сіяти.»  


                 

Основна ідея заходу полягала у презентації шести технологій вирощування соняшника у посушливих степових умов України, які розділені на три цінові категорії:

1) від 1900 грн/га,

2) від 2800 грн/га,

3) від 3600 грн/га.


Такий поділ дозволяє кожному аграрію підібрати ефективну технологію незалежно від кліматичних умов поля та виділеного бюджету. Володимир Чепурних – комерційний директор, заступник директора ТОВ «Ірлен»

«На полі представлений 61 дослідний зразок соняшника. Ряд гібридів проходять польові досліди і ще не допущені у торгівлю, а деякі вже проявляють себе і на них більш апробовані системи захисту, підживлення та агротехнології. Зроблено це для того, щоб ще раз підказати фермерам, яким чином краще діяти.

Демонструємо розробки таких провідних компаній, як: Maїsadour semences, Caussade semences, Nuseed, Alta Seeds, Saaten Union, ВНІС та Юг Агролідер, які мають свої штаби в Україна, США, Європі, Австралії.»

                        

Володимир Мостовенко – представник компанії Maїsadour semences в Україні

«Наша компанія займається селекцією кукурудзи, соняшника та ріпаку. На ринку України ми вже 10 років. За цей період ми довели свою конкурентоспроможність. «Компанія «Ірлен» - наш прямий дистриб’ютор і завдяки нашій співпраці ми бачимо результат на полі»


Ольга Левадна – головний агроном ТОВ «Франдеса Україна»

«Ми маємо можливість представити людям результат роботи наших препаратів на цьому демонстраційному полі. Слід пам’ятати, що для того, аби не зашкодити культурі, необхідно вносити препарати у запропонованих нормах.»

 

                        


                    


Пленарна частина заходу продовжила огляд технології вирощування соняшнику з більш вираженим акцентом на цінових категоріях, у кожну з яких входили:

·        насіння,

·        засоби захисту рослин,

·        мікродобрива,

·        супровід агролабораторії.


Завдяки аналізам останньої у фермерів є можливість використовувати пестициди ефективно та економити кошти.


Свою продукцію та технології презентували фахівці відомих підприємств, які спеціалізуються на засобах захисту і підживлення рослин. Серед яких представлені були: Щьолково Агрохім Україна, Франдеса, Родоніт та Ярило.
                                                                     

Що кажуть учасники заходу?Олександр Постика – фермер (Новоодеський район)

«Я за освітою інженер-механік, а зараз зіткнувся з фермерством і вчусь агрономії. Хочу Вам сказати, що компанія мені добре у цьому допомагає. На заході мене більше всього цікавлять Clearfield-гібриди соняшника та засоби захисту рослин під них.» 


Олександр Яворовський – головний агроном ТОВ «Кордонське» (Одеська область)

«Я приїхав на семінар, щоб перейняти досвід вирощування соняшника. Переді мною стоїть мета – досягати високих урожаїв. На практиці ми не мали справи з тими гібридами, які представлено на полі. Після сьогоднішнього семінару плануємо вирощувати соняшник компанії Maїsadour semences, який зацікавив мене своєю врожайністю і продуктивністю.»


Володимир Лосєв – директор підприємств «Юг-Агропродукт», «Агросоюз В»

«Займаюсь уже певний час сільським господарством і мені подобається ця справа. Основним напрямком моєї діяльності є сади – це достатньо  великі масиви, (я б сказав найбільші по Півдню України) черешні, вишні, персику. 3-ій рік займаюсь однорічними культурами і відповідно цікавлюся цією справою. Як відомо, регіон наш знаходиться у зоні ризикованого землеробства, тому ми всі стикаємося з основною проблемою – посухою.  

Хочу сказати, що усі 3 роки у районах, у яких я працюю, а це – Миколаївська область (с. Михайло-Ларіно, с. Лук’янівка) ми отримували рекордний урожай. Навіть, коли у позаминулому році була засуха на соняшнику, у нас був середній урожай у районі до 10 ц/га (фактично 7,2 ц/га) це при умові, що давали карбамідну аміачну суміш. Ми взяли тоді 14,5 ц/га.

Однозначно рекомендую фермерам не економити на насіннєвому матеріалі. Скажімо, Ви візьмете насіння на 30 000 грн і заробите 400 000 грн або візьмете на 80 000 грн і заробите 1 300 000 грн. Такі речі не можна порівнювати.»
Також окремо розглядали високоолеїнові соняшники та доцільність їхнього вирощування.


Володимир Чепурних – комерційний директор, заступник директора ТОВ «Ірлен»

«Олеїнова кислота високоолеїнових сортів соняшника використовується для виготовлення більш безпечної для використання  олії, яка не стає причиною алергічних реакцій.»


Володимир Лосєв – директор підприємств «Юг-Агропродукт», «Агросоюз В»

«Я вже 2-ий рік вирощую високоолеїнові соняшники. Не дивлячись на те, що це нішове рішення, умови для вирощування соняшника класичного і високолеїнового необхідно створювати приблизно однакові, при цьому останній дає однозначний більший фінансовий вихід. Я вважаю, що фермерам слід придивлятися до високоолеїнових сортів соняшника.

Якщо взяти до уваги високоолеїновий гібрид Mas 83.OL, то він з-під комбайну дає урожайність 3,2 – 3,5% і при цьому насіння важке. Хлопці, які перевозили торік казали, що вони ще не возили такого важкого насіння.»


Після закінчення офіційної частини заходу на учасників чекав дружній обід, за яким активні аграрії Півдня та Центру Україні були нагороджені цінними призами.
19 серпня 2016 року компанія «Ірлен» провела День поля у Новоодеському районі Миколаївської області «Сорго. Переваги вирощування в Україні»


На заході були представлені 28 гібридів сорго світових компаній виробників цієї культури Raelin та Alta Seeds.


Після огляду гібридів на полі, учасники зібралися за круглим столом та продовжили обговорення питань з вирощування сорго разом з провідним агрономом-консультантом компанії «Ірлен».
Нагадуємо, що вже наприкінці вересня будуть відомі результати врожайності представлених гібридів.

Ссылка на публикацию: